فروشگاه تخصصی دانشجویی بانک علم

فروشگاه تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی برتر

اطلاعیه فروشگاه

توجه: دانشجویان و افرادی که قصد خرید دارند و ایمیل ندارند برای خرید میتوانند ایمیل مدیر فروشگاه را به آدرس khosro.E5288@gmail.com وارد کنند و با این ایمیل و شماره تلفن خودتون اقدام به خرید کنید.

تحقیق درباره هدف آفرینش انسان

تحقیق درباره هدف آفرینش انسان

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:15

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

در پاسخ به اين سؤال که هدف از آفرینش انسان چیست بايد در اصل مسأله خلقت انسان و وجود تكاليفي كه برگردن انسان نهاده شده بحث شود تا مسأله جاودانگي انسان و تسويه اعمال تبيين گردد.

از ديدگاه قرآن عالم هستي داراي هدف و غايت ميباشد. جهان آفرينش بيهوده خلق نشده و به سوي مقصد و مقصودي در حركت و تكاپو ميباشد پروردگارا جهان آفرينش را بيهوده نيافريدي يا گمان كردهاي كه ما شما را بيهوده آفريديم و شما بسوي ما بازگشت نميكنيد.

فرق اساسي كه انسان با ساير مخلوقات الهي دارد. رسيدن او به كمالات انساني و زندگي جاودانگي از مقام خليفة الهي ميباشد. و آن ميسّر نميشود مگر با اعمال و رفتار نيك و فائق آمدن از آزمايشهاي الهي و در نهايت در محكمة عدل الهي با دادن حساب. اميرالمؤمنين ـ عليه السّلام ـ ميفرمايد: اي بندگان خدا پيش از آنكه رفتار و كردار شما مورد ارزيابي قرار گيرد خود را بسنجيد و قبل از آنكه به حساب شما برسند خودتان به حساب خود برسيد انسان منحصر در زندگي دنيوي نيست، بلكه موجودي جاودانه است كه با تلاش اختياري خود سعادت يا شقاوت جاودانه خويش را رقم ميزند. سعادت و شقاوتي كه اين جهان محدود ظرفيت تحقق آنرا ندارد. خداوند ميفرمايد: بلكه شما زندگي دنيا (و نعمات مادي آن) را بر ميگزينيد در حالي كه (نعمتها و مواهب) آخرت بهتر و پايدارتر است.

پس با توجه به رابطة تكويني دنيا و آخرت، به ناچار بايد پيوند دين و دنيا را پذيرفت؛ زيرا هر عمل دنيوي در ثواب و عقاب اخروي مؤثر است و با توجه به اين كه دين، تضمين كنندة سعادت اخروي انسانها است و حتي به اعتقاد سكولارهاي ملايم، در آباداني دنيا مؤثر است، بايد در بُعد فردي و اجتماعي دنيا، اظهار نظر كند و انسان را در عالم دنيا به حال خود وا نگذارد؛ در نتيجه، پيوند عميقي بين دين و دنيا برقرار است، حتي ارتباط قرار دادي دنيا و آخرت در به حاشيه راندن سكولاريسم اثر دارد؛ زيرا اعتقاد به خدا و حيات اخروي، در تصميمگيريها و عملكردهاي دنيوي تأثير ميگذارد.

مكتبهاي مادي كه منكر امور معنوي و ماورايي هستند در همة مسايل دين موضعي دنياگرايانه دارند و مفهوم و معناي كمال و سعادت، مصداق واقعي آن دو، و راه دستيابي به آن را در امور مادي خلاصه ميكنند. امّا مكتبهاي غيرمادي و به ويژه مكتبهاي الهي ديدگاهي بس فراتر و گستردهتر و والاتر از مظاهري مادي و دنيوي را ارايه ميكنند.

و...پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
28252572752_2077066_6046.zip27.2k

تحقیق درباره آفرينش انسان از ديدگاه فلسفه و عرفان اسلامى

تحقیق درباره آفرينش انسان از ديدگاه فلسفه و عرفان اسلامى ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :13     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : آفرينش انسان از ديدگاه فلسفه و عرفان اسلامى خداوند به انسان اختيار داده و او را بر سر دورا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درباره آفرينش انسان از ديدگاه دانشمندان

تحقیق درباره آفرينش انسان از ديدگاه دانشمندان ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :16     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : درباره آفرينش انسان و مواد اوليّه آن نظريات گوناگوني وجود دارد كه دو نظريه از ديرباز بوده ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درباره آفرينش انسان

تحقیق درباره آفرينش انسان ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :62     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : آفرينش انسان به مناسبت آيات گذشته كه قسمتهائى از آفرينش خداوند و نظام هستى را بيان مى كرد، ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان