فروشگاه تخصصی دانشجویی بانک علم

فروشگاه تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی برتر

اطلاعیه فروشگاه

توجه: دانشجویان و افرادی که قصد خرید دارند و ایمیل ندارند برای خرید میتوانند ایمیل مدیر فروشگاه را به آدرس khosro.E5288@gmail.com وارد کنند و با این ایمیل و شماره تلفن خودتون اقدام به خرید کنید.

تحقیق درباره امام حسين ( ع ) و هفتاد دو تن از يارانش

تحقیق درباره امام حسين ( ع ) و هفتاد دو تن از يارانش

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:28

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

موضوع : امام حسين ( ع ) و هفتاد دو تن ياران

مقدمه :

كربلا سرزمين خون ، ايثار ، شهادت ، پيام . كربلا سرزميني به پهناي فلك ، به بلنداي آفتاب ، سرزمين انسانهايي كه عاشقانه در كنار رهبر الهي ، از سلالة طلاها ، در راه پاسداري و اعتلاي كلمه العليا ، جان يافتند و زور ، زر ، تزويه و كفر اموي را باطل نمودند سلام خدا بر تو اي حسين ( ع ) اي سالار شهيدان  و بر روان پاك فرزند برومند و برادران فداكار و كودك شير خوارت و درود بي پايان بر ارواح آن پاكاني كه با يك جهان شهامت جان و خويش را در كف اخلاص نهاده و در ركاب مقدست خود را قربان دين و شريعت نمودند و با دادن سرماي پر شور و هيجان خود از حريم قرآن و عترت ( ع ) دفاع كردند و با ريختن خون خويش درخت فرخنده اسلام را آبياري و تربت خجسته كربلا را رنگين ساخته و با صورتي آغشته به خون لبخند زنان پيك مرگ را استقبال نمودند و دامن خاك را از قطعات بدن خويش پر از عظمت ساخته و با كشش معنوي خود قلوب جهانيان را متوجه خويش كرده و مزار خود را قبله گاه ارباب معرفت نمودند .

علي اكبر :

آن جناب كه بزرگترين فرزند امام حسين ( ع ) است در اوايل خلافت عثمان متولد شد كينه حضرت علي اكبر ( ع ) ابوالحسن و در حادثه كربلا ، بيست و هفت ساله بود . آن حضرت با دختري از نوادگان ‹‹ ام ولد ›› ازدواج كرده ولي فرزندي نداشت  . آن حضرت اولين شهيد از بني هاشم بود . او جواني خوش چهره ، زيبا ، با وقار ، شجاع ، سخاوتمند و در عين حال خويشتن دار بود  . هنگام شهادتش امام حسين ( ع ) خود را به بالين علي اكبر رساند و او را به سينه اش چسباند چهره ي مباركش را بر چهره فرزند نهاد و كلماتي زير لب زمزمه كرد و پس از لحظاتي علي اكبر شهيد شد .

علي اصغر :

علي اصغر در مدينه متولد شد و مشهور است كه هنگام شهادت 6 ماهه بود و تنها خواهر علي اصغر حضرت سكينه مي باشد . امام حسين ( ع ) هنگامي كه براي وداع دوباره به سوي خيمه ها آمد صداي علي اصغر را شنيد كه از تشنگي گريه مي كرد به حضرت زينب فرمود :‌ آن كودك را به من بده تا بالا و وداع كنم سپس او را در بغل گرفت و بوسيد و به سوي دشمنان آمد و فرياد زد اگر به من رحم نمي كنيد به اين نوزاد ترحم كنيد ناگهان حرمه بن كامل اسدي تيري به سوي علي اصغر پرتاب كرد كه بر گلوي او نشست و او را به شهادت رساند . امام ( ع ) كودك را به خواهرش داد و مشت خود را از خون علي اصغر پر كرده و به سوي آسمان افكند و فرمود : آنچه بر من آمد بسي آسان است ، چرا كه در پيش چشم خداست .

ابوالفضل العباس

چهارمين پسر حضرت علي بود . حضرت ابوالفضل در سال بيست و شش هجري متولد و مادرش حضرت  ام النبين ( فاطمه ) بود . پدرش امام علي ( ع ) به پيشنهاد برادرش حضرت عقيل با حضرت ام النبين ازدواج كرد تا صاحب پسراني شجاع و رشيد گردد كه حضرت ابوالفضل حاصل اين ازدواج بود و در سي و چهار سالگي در كربلا به شهادت رسيد . حضرت عباس آخرين سخنانش را اينگونه به برادرش گفت : ‹‹  برادر مرا به خيمه گاه كودكان مبر از آنها خجالت مي كشم كه نتوانستم برايشان آب بياورم آنگاه چشمانش را براي هميشه بست .

 

عبدالله بن امام علي ( ع )

عبدالله كه كينه اش ‹‹  ابو محمد ›› بود در سال 36 هجري به دنيا آمد و پنجمين پسر حضرت امام علي ( ع ) است . در زمان شهادتش بيست و پنج سال داشت و به دست ‹‹هاني بن تثبيت ›› به شهادت رسيد . عبدالله اكبر در هنگام نبرد اين رجزها را مي خواند ‹‹من پسر مرد دلاور و بخشنده ام ، آن مرد علي نيكوكار است كه شمشير پيامبر ( ص ) بود و كيفر دهنده اي كه آثار ترس از او در هر جماعتي آشكار است .

و...پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 11,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
8652515565958952_2078560_6057.zip24.5k

تحقیق درباره فضل بن شاذان

تحقیق درباره فضل بن شاذان ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :23     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : امام حسن عسگري عليه السلام: «من به حال اهل خراسان غبطه مي خورم كه دانشمندي بسان فضل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درباره آگوستين

تحقیق درباره آگوستين ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :21     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : اگوستين اگوستين درشهر تاگاست (Tagaste) در الجزاير در سال 354 ميلادي به دنيا آمد . مادر او ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان