فروشگاه تخصصی دانشجویی بانک علم

فروشگاه تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی برتر

اطلاعیه فروشگاه

توجه: دانشجویان و افرادی که قصد خرید دارند و ایمیل ندارند برای خرید میتوانند ایمیل مدیر فروشگاه را به آدرس khosro.E5288@gmail.com وارد کنند و با این ایمیل و شماره تلفن خودتون اقدام به خرید کنید.

تحقیق درباره لزوم شناخت اصلح

تحقیق درباره لزوم شناخت اصلح

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:24

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

لزوم شناخت اصلح   

اگر در اين كار دقت لازمه را نداشته باشيم و اصلح را انتخاب نكنيم ، به خدا و پيامبر و امت اسلامي خيانت كرده ايم. علت هم روشن است. دليل آن را از زبان مقام معظم رهبري بشنويم كه در تاريخ 11/2/1380 در جمع مردم استان گيلان فرمودند:  «مردم بايد به فكر شناخت اصلح باشند، چون چيز كوچكي نيست. مسأله انتخابات، مسأله سپردن سرنوشت بخش عمدة امكانات كشور به يك نفر و يك مجموعه است. سرنوشت مسايل اقتصادي ، مسايل فرهنگي ، روابط خارجي و مسايل گوناگون ديگر تا حدود زيادي به اين قضيه وابسته است.»

مي خواهيم سرنوشت اين امور را به نمايندگاني بسپريم كه بايد براي آن قانون وضع كنند؛ بر اجراي قانون نظارت نمايند؛ مشكلات اقتصادي و فرهنگي كشور را حل كنند. همه حرف ما اين است كه ما بر اساس آيين اسلام و قوانين الهي بايد بر مشكلات فايق آييم. اصل اسلام است. اصل نان و شكم و گذر زمان و لذت دنيوي نيست. جهان بيني ما يك جهان بيني الهي بر اساس « انا الله و انا اليه راجعون» شكل پذيرفته است. قانونگذار ما بايد به كتاب خدا و سنت پيغمبر (ص) آشنا باشد. از ديگران هم برتر باشد. حرف و شعار اين افراد هم بايد در دوران تبليغات انتخاباتي همين باشد. بايد پررنگ ترين شعارشان، «اسلام» و «دفاع از ارزش ها» باشد؛ تا روشن شود كه اين ها به دنبال دفاع از اسلام و ارزش هايند. تا مشخص شود كه اينان از ديگران اصلح و نسبت به قوانين الهي آشناترند.

مردم همه بايد به گذشته و حال كانديداتورها نگاه كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي مي فرمايند: « به مردم تفهيم كنيد كه هم چنان كه شركت در انتخابات يك وظيفه است، گزينش خوب و آگاهانه هم يك وظيفه است.»

بايد با شناخت به سراغ كانديداتورها برويم و بهترين انتخاب را داشته باشيم.

 

رسول خدا (ص) مي فرمايند: «هر كس پيشوايي قومي را عهده دار شود و در بين آن قوم داناتر از او وجود داشته باشد، كارآن قوم هميشه رو به پستي خواهد بود.»

اين حديث شريف را علماي اسلام در بحث مربوط به نماز جماعت مورد استناد قرار داده و فرموده اند: اگر فرد عالم تري وجود دارد، بهتر است مردم او را امام جماعت قرار دهند.

روشن است كه اين حديث ، هر نوع امامت و پيشوايي را شامل مي شود. اگر قرار باشد در تعيين «امام جماعت» رعايت افضل و اصلح بودن لازم باشد، به طريق اولي در تعيين مسؤولان امر حكومت و نمايندگي مجلس شوراي اسلامي، رعايت انتخاب اصلح بايد مدنظر قرار گيرد. مردم نمي توانند بي توجه از كنار اين امر مهم و مسؤوليت سنگين بگذارند. بايد با دقت و توجه ، بهترين و شايسته ترين افراد را انتخاب كنند. اگر چنين شد، كار مملكت نيز روبه رشد و صعود مي رود. اگر هدف در انتخاب ما «الهي» شد، خداوند نيز كمك مي كند.

در پايان اين مقال، سخني زيبا از حضرت امام خميني (ره) را بيان كنيم تا مطلبي كه روشن است، روشن تر شود. آن امام عزيز مي فرمايند: «انتخاب اصلح براي مسلمين ، يعني انتخاب فردي كه تعهد به اسلام و حيثيت آن داشته باشد، و همه چيز را بفهمد و چون در مجلس ، اسلام تنها كافي نيست، بلكه بايد مسلماني باشد كه احتياجات مملكت را بشناسد و سياست را بفهمد و مطلع به مصالح و مفاسد كشور باشد و ممكن است به شما و گروه شما هم مربوط نباشد، كه اگر اصلح را انتخاب كرديد، كاري اسلامي مي كنيد و اين ممكن است براي خودتان كه تشخيص بدهيد «انتخاب» براي اسلام است يا براي صلاح خودتان.»

اگر انتخاب براي اسلام باشد، در اين صورت، رضايت حق را بر رضاي خويش مقدم داشته ايم و سعادت دو سرا و كمال خود را تدارك ديده ايم، و حافظ و نگهبان جمهوري اسلامي ايران شده ايم.

و...پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
369856985478523359595_2079657_2858.zip20.9k

تحقیق درباره انتخابات از دیدگاه امام خمینی

تحقیق درباره انتخابات از دیدگاه امام خمینی ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :11     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : انتخابات از دیدگاه امام خمینی انقلاب اسلامی ایران یکی از کم نظیرترین انقلابهای دنیا است ک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

تحقیق درباره انتخابات مجلس و حق حاكميت ملت

تحقیق درباره انتخابات مجلس و حق حاكميت ملت ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :13     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : انتخابات مجلس و حق حاكميت ملت حدود دو ماه تا زمان‌ برگزاري‌ انتخابات‌ هشتمي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درباره انتخابات و تبلیغات انتخاباتی در ایران

تحقیق درباره انتخابات و تبلیغات انتخاباتی در ایران ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :20     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : هنگامي كه در زمستان 1358 پس از 2500 سال نظام شاهنشاهي در ايران، نخستين انتخابات رياست جمهور ...

توضیحات بیشتر - دانلود 11,000 تومان