فروشگاه تخصصی دانشجویی بانک علم

فروشگاه تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی برتر

اطلاعیه فروشگاه

توجه: دانشجویان و افرادی که قصد خرید دارند و ایمیل ندارند برای خرید میتوانند ایمیل مدیر فروشگاه را به آدرس khosro.E5288@gmail.com وارد کنند و با این ایمیل و شماره تلفن خودتون اقدام به خرید کنید.

تحقیق درباره آنچه هستید که می خورید

تحقیق درباره آنچه هستید که می خورید

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

شما آنچه هستید که می خورید

بدن انسان دارای سلولهای مختلفی است. این سلولها اندامهای خاصی را تشکیل می دهند. به اصطلاح قدیمی ها، بدن انسان از عنا صر اربعه تشکیل شده- آب، باد، خاک، آتش اینک هر یک را به اختصار می پردازیم:

«آتش: (گرم و خشک) حرارت و دمانی ایجاد شده دربدن انسان است که بر اثر تغذیه و متابو لیسم و سوخت و ساز ایجاد می شود. دمای طبیعی بدن 37 درجه سانتیگراد است.

«هوا: (گرم و تر) از عناصر مهم جهان آفرینش است که و از چند عنصر تشکیل شده مثلH  ، O،  N، و تعدادی گازهای کمیاب تنفس هوا موجب ادامه حیات انسان است. هوا باعث سوخت و ساز و متابولیسم سلولها شده و موجب ترمیم آنها می گردد.

«آب: (سرد وتر است) مایه حیات است. از دو مولکول H و یک مولکولO  تشکیل شده.  2/3 وزن بدنمان آب است. کمبود آب موجب عدم تعادل و فعالیت اندامها و از هم پاشیده شدن نظام بدن آدمی می شود. فقدان آب موجب مرگ می شود.

«خاک: ( سرد و خشک است) حاوی آهن، سدیم، پتاسیم، فسفر، روی، و سایر عناصر دیگر است. اگر بدن انسان تجزیه شود به این مواد می رسیم. وجود این عناصر موجب کارکرد بسیاری از اندامها است. مثلاً آهن در هوگلوبین (در گویچه های قرمز خون) به کمک روی باعث فعالیتها ی مغزی می شود.

توجه: علم قدیم به خصوص طب ابو علی سینا برای هر یک از عناصر اربعه ( آب، هوا، خاک، آتش) خواص و آثار بخصوصی قائل است و در طب قدیم از آنها استفاده های مفیدی از جمله برای تشخیص بیماریها می شده است.

 

نکتۀ بعد که لازم به دانستن است اخلاط اربعه ( بلغم – سودا- خون- صفرا)  یا مزاجهاست و ارتباط آن با عناصر اربعه و غالب شدن یکی بر بقیه حالاتی که در شخص رخ می دهد.

نسبت این عناصر به بدن ما چگونه است؟

تعریف مزاج آدمی یا اخلاط اربعه:

 اگر بدن آدمی را دقیقاً مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که از اندام های متعددی تشکیل شده و هر اندامی از سلول های خاص ساخته شده است. هماهنگی اندام ها موجب سلامتی و ادامه حیات می گردد. در بدن هر شخص چهار نوع خلط وجود دارد که آن را خلاط اربعه می نامند. آنها عبارتند از: صفرا، خون، بلغم، سودا این چهار تا باید بحالت تعادل باشد ولی اگر از تعادل درآید یکی غالب سه تای دیگر یا دو تا غالب بقیه شود دچار مشکل می شویم.

و...پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
67452102302502140_2079797_9755.zip15k

تحقیق درباره الگوهاي غذا خوردن

تحقیق درباره الگوهاي غذا خوردن ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :13     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : الگوهاي غذا خوردن يكي از اشتباهاتي كه معمولاً والدين مرتكب مي‌‌شوند، تحميل عادا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

تحقیق درباره آلرژی یا حساسیت

تحقیق درباره آلرژی یا حساسیت ↓↓   لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت   فایل :  word    ( قابل   ویرایش   و   آماده   پرینت ) تعداد   صفحات :11     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : * چرا در فصل بهار آلرژي شايع است ؟ از علل مهم افزايش حساسيت يا آلرژي فصلي ، گرده هاي گ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان